Czy warto zaopatrzyć się w kajak 3 osobowy?

Kupno tego rodzaju łodzi to nie lada wyzwanie – trzeba w umiejętny sposób pogodzić ze sobą wymagania i umiejętności aż trójki ludzi! Czy to w ogóle możliwe? Czy to się w ogóle opłaca? Ja uważam, że jak najbardziej! Aktywny tryb życia ma bezpośrednie przełożenie na stan naszego zdrowia fizycznego i psychicznego, dlatego myślę, że warto nim zarażać wszystkich wokół – także dzieci. Zatem jaki kajak 3 osobowy kupić? Gdzie taki w ogóle znaleźć? Ile będzie kosztował?

Producent najlepszych kajaków w Polsce

Znasz markę Aquarius? Jeśli często korzystasz z usług wypożyczalni sprzętu wodnego, to możliwe, że zdążyłeś już zwrócić uwagę na oferowane tam kajaki i akcesoria. I wielce prawdopodobnym jest, że siedziałeś w łodzi z logiem tej właśnie marki. Skąd to wiem? Stąd, że to Aquarius jest głównym zaopatrzeniowcem tego rodzaju wypożyczalni na terenie całego naszego kraju. Posiada w swojej ofercie nie tylko kajak 3 osobowy, ale także:

  • jednoosobowe kajaki turystyczne;
  • dwuosobowe kajaki turystyczne;
  • kajaki morskie;
  • kamizelki asekuracyjne;
  • kamizelki ratunkowe;
  • kamizelki pneumatyczne;
  • akcesoria transportowe;
  • rzutki i bojki ratownicze;
  • etui wodoszczelne na dokumenty oraz na telefon;
  • worki wodoszczelne.

Jeżeli chodzi o kajak 3 osobowy, to mam dwa typy – poniżej Ci je przedstawię.

Kajak 3 osobowy Aquarius Explorer Family 630

Jest to wyprawowy kajak 3 osobowy charakteryzujący się sztywną konstrukcją. Dedykowany do użytku przez dwie osoby dorosłe oraz dziecko. Środkowe miejsce może być również wykorzystane jako przestrzeń dla psa lub po prostu jako schowek na dodatkowy bagaż. Sprawdzi się na różnego rodzaju wodach. Jest nie tylko bardzo pakowny, ale także komfortowy i bezpieczny. Cała trójka kajakarzy z całą pewnością będzie miała radość z jego użytkowania. Kajak 3 osobowy Explorer Family 630 występuje w kilku wariantach kolorystycznych. Cena to ok. 9 tys. złotych.

Kajak Rio

Rio to również projekt autorstwa marki Aquarius i reklamowany jest szczególnie jako “kajak rodzinny”. Podobnie jak w przypadku Explorera, tak i tu dedykuje się ten kajak dwóm osobom dorosłym oraz dziecku, z tą różnicą jednak, że trzecie miejsce nie jest wydzielone fabrycznie – siedzenie dla dziecka jest tu po prostu dodatkową opcją. Sprawdzi się świetnie zarówno jako kajak 3 osobowy, jak i łódź dla dwójki użytkowników. Jest sporo tańszy – Aquarius Rio znajdziesz w sieci już za niecałe 3 tys. złotych. Polecam Ci zainwestować w cały pakiet (obejmujący nie tylko sam kajak 3 osobowy, ale także kamizelki asekuracyjne, wiosła oraz worek wodoszczelny w w który schowasz smartphone na którym poprzeglądasz interesujące strony internetowe), gdyż wychodzi on jeszcze korzystniej dla Twojego portfela.

Który wybrać kajak?

Decyzja należy do Ciebie. Jeśli nie jesteś pewien, na jak długo wystarczy zapału Twojej rodzinie, to kup tańszą wersję: Aquarius Rio. Zapewniam, że jakość jego wykonania w niczym nie odbiega od droższych łodzi i będziecie z niego zadowoleni. Jeśli jednak szukasz czegoś bardziej wytrzymałego i planujesz długie wyprawy, to wybór jest oczywisty: zainwestuj w Explorer Family 630 Aquarius.

Gdzie znaleźć kajaki 3 osobowe?

Najszybciej i najłatwiej będzie znaleźć kajak 3 osobowy w dobrym sklepie internetowym. Wejdź na stronę https://gokajak.com/ i poczytaj więcej o proponowanych przeze mnie trzyosobowych łodziach. Znajdziesz je tam w najniższej możliwej cenie rynkowej. Na GoKajaku często pojawiają się również różnego rodzaju promocje, podczas których można nabyć kajak 3 osobowy jeszcze taniej. Nie zapomnij o dodatkowych akcesoriach, takich jak kamizelki asekuracyjne i ratunkowe – to bardzo ważne, aby pamiętać o zapewnieniu bezpieczeństwa każdemu użytkownikowi kajaka.