Hydrolizowany kolagen na stawy w płynie

Suplement diety kolagen na stawy Osoby regularnie stosujące suplementy w postaci kolagenu mogą zauważyć, że chrząstka stawowa jest w lepszej kondycji,  a skóra wygląda młodziej, jest bardziej elastyczna.

Czym jest kolagen?

Kolagen jest białkiem, produkowanym przez organizm. Określa się go jako ,,białko młodości”, ponieważ to właśnie on sprawia, że skóra wygląda młodo, elastycznie, jest napięta oraz nawilżona. Jest odpowiedzialny za stan stawów, które przy odpowiedniej ilości są sprawne, nie przejawiają bolesnych dolegliwości, dzięki niemu rany szybko się goją, a złamania szybciej zrastają, polepsza krążenie krwi.

Odgrywa bardzo ważną rolę dla organizmu. Jest on budulcem m.in. skóry, zębów, kości, podstawowym budulcem chrząstki stawowej, chrząstek, ścięgien. Niestety, wraz z upływem czasu ludzki organizm produkuje coraz mniej kolagenu. Jego ubytki można już obserwować w okolicach 30 roku życia. Suplementując kolagen dba się o jego odpowiednią ilość w organizmie. Suplementowanie kolagenu spowalnia procesy starzeniowe. Warto, by o suplementacji kolagenu pomyśleli również sportowcy, osoby aktywne fizycznie.

Można także wyróżnić hydrolizowany kolagen typu II oraz pierwszego. Wyróżnia się cztery rodzaje kolagenu, który jest pochodzenia naturalnego: hydrolizowany kolagen wołowy, wieprzowy, drobiowy, a także rybi.

 Hydrolizowany kolagen na stawy w płynie

Flexus shots posiada najbogatszy skład, a za sprawą wysokiego natężenia składników ma jeszcze większe działanie oraz najwyższą przyswajalność składników. Hydrolizowany kolagen na stawy w płynie niweluje problem związany z zanikaniem włókien kolagenowych oraz mazi stawowej. Hydrolizowany to czysty kolagen. Ponadto warto wiedzieć, że kolagen na stawy spowalnia starzenie się mazi stawowej, struktur stawowych, spowalnia ich starzenie. Hydrolizowany kolagen posiada najwyższą przyswajalność. Ten idealny na stawy kolagen bezproblemowo wchłonie się w jelitach. Dobry kolagen na stawy w płynie, to idealne rozwiązanie dla tych, którzy na przykład wolą mieć suplement diety w tej formie, zamiast tabletek. Warto stosować suplementy wspomagające regenerację stawów, wspomaga poprawne funkcjonowanie organizmu. W składzie tego produktu znajduje się:

  • Hydrolizowany kolagen 500 mg.
  • Siarczan chondroityny 500 mg.
  • Siarczan glukozaminy 250 mg.
  • Kwas hialuronowy 25 mg.
  • Witamina C 80 mg.
  • Witamina D 5 µg/200 IU.

flexus shots kolagen hydrolizowany na stawy

Dawkowanie: Dorośli mogą stosować ten suplement 1 raz dziennie. Można wypić fiolkę bezpośrednio, bądź rozcieńczyć w wodzie. Nie może to być substytut zróżnicowanej diety. Za sprawą kolagenu do picia można przyczynić się do lepszej pracy kości, mięśni, chrząstek.

Bóle stawów

Kiedy pojawiają się problemy ze stawami, wówczas ruch, aktywność fizyczna są bolesne, sprawiają trudności. Schorzenia związane ze stawami mogą mieć związek ze zbyt małą ilością kolagenu, upływem lat, kwestiami genetycznymi, obciążeniem stawów, przez np. rodzaj wykonywanej pracy. Chcąc prawidłowej pracy stawów, należy zapewnić odpowiednią ilość kolagenu, kwasu hialuronowego, a także glukozaminy, aby mieć odpowiednią ilość mazi oraz wszelkich substancji odżywczych.

Suplement na stawy, w trosce o zdrowie

Kolagen w postaci suplementów, to idealne wsparcie stawów dla sportowców. Kiedy wraz z wiekiem człowiek wytwarza coraz mniej kolagenu, wówczas mogą pojawić się problemy ze skórą, która w wyniku małej znacznie zmniejszonej ilości kolagenu staje się mniej jędrna, nawilżona, co skutkuje pojawianiem się zmarszczek, problemy z układem ruchu w związku z np. zwyrodnieniami kości, czy stawów. Dzięki prawidłowej produkcji kolagenu zmniejszają się, bądź całkowicie znikają problemy z układem ruchu, suplementacja pomaga w utrzymaniu zdrowych kości, tkanki chrzęstnej. Sportowcy powinni zwracać na to szczególną uwagę. Kolagen hydrolizowany w połączeniu z prawidłowym, zdrowym żywieniem, odpowiednią dawką ruchu potrafi zdziałać cuda, poprawiając zdrowie, samopoczucie oraz ogólną kondycję.

Sportowcy, osoby pracujące fizycznie potrzebują szczególnej ochrony i wsparcia w postaci suplementów, które wspomagają regenerację stawów oraz posiadają moc składników budujących tkanki chrzęstne.

Dlaczego warto stosować kolagen hydrolizowany

Oprócz wyżej wymienionych zalet, wynikających ze stosowania kolagenu hydrolizowanego, warto wiedzieć, że Flexus shots zapewnia źródło witaminy D, C, glukozaminy, chondroityny, a także kwasu hialuronowego. Warto wiedzieć, na co warto zwrócić uwagę, kiedy wybiera się suplementy diety na stawy. Przede wszystkim najlepiej, aby zawierały one kolagen hydrolizowany, siarczan chondroityny, a także glukozamina. Te składniki odgrywają istotną rolę, ponieważ glukozamina odpowiada za prawidłową syntezę kolagenu, działa przeciwzapalnie, chondroityna ma za zadanie zapobiegać zwyrodnieniom stawów.

Osoby suplementujące kolagen hydrolizowany odczują satysfakcjonujące rezultaty. Kolagen hydrolizowany zawiera składniki pochodzące od zwierząt, powstaje on w wyniku wielu procesów oczyszczania białka odzwierzęcego z tłuszczów, czy cukrów.